Lego boost i̇nceleme

Lego Boost İnceleme; Lego’nun saygıdeğer MindStorms robotik kitlerini kullanamayacak kadar küçük çocuklar için Boost Creative Toolbox’ı inceleyelim. Kodlama ve robot teknolojisine 7-12 yaş arası çocukları tanıtmak için tasarlanan Boost kiti, uyaranlara cevap verebilecek çeşitli robot oyuncaklar geliştirmelerine yardımcı olmak için sensörler, motorlar ve uygulama tabanlı kodlama içeren yapı taşları sağlar. Programlama prensiplerini öğreterek editörlerimizin tercihine layık kılan basit, eğlenceli ve nispeten uygun bir yaklaşımdır.

Kutuda Ne Var?

Kit, beş kreasyon için oluşturma talimatlarını ve kodlama komutlarını içeren ücretsiz bir indirilebilir uygulama (Android ve iOS cihazlar için) kullanır. Kutuda üç ana Takviye tuğlası — Bluetooth bağlantılı Hareket Hub, bir kombinasyon renk ve mesafe sensörü ve etkileşimli bir motor. Ayrıca 843 ek Lego parçası ve uygulamaya göre kalibre edilmiş bir Playmat alırsınız ve çocukların kod komutlarının sürdükleri robot eylemleriyle nasıl ilişkili olduğunu anlamalarına yardımcı olur.

Kitin ana denetleyicisi olan Move Hub, eğim sensörü ve motor ve renk ve mesafe sensörü için bağlantıları olan pille çalışan bir Lego tuğlasıdır. Hub, Boost uygulamasını indirdiğiniz akıllı telefon veya tabletle iletişim kurar ve oluşturduğunuz eserlerin davranışını belirlemenize olanak tanır; tüm programlama uygulama içinde yapılır (Mindstorms ve programlayabileceğiniz Akıllı Tuğla’dan farklı olarak) direkt olarak).

Kit ve uygulama Vernie adında sevimli bir robot da dahil olmak üzere beş farklı robot projesi oluşturmak için talimatlar sağlar; Kedi Frankie; Gitar 4000; küçük Lego nesnelerini toplayabilen ve taşıyabilen bir araç olan M.T.R.4 (çok takımlı gezici anlamına gelir); ve sizin için küçük Lego tasarımlarını bir araya getiren Autobuilder. Her biri benzersiz yeteneklere ve açılabilir ekstralara sahiptir.

Lego parçalarının hepsi numaralı plastik torbalarda paketlenmiştir. Bu, ilk derlemenize yardımcı olacaktır, ancak farklı bir projeyi denemeye hazır olduğunuzda, parçaları yeniden kullanmanız gerekir ve böylece zaten inşa ettiğiniz şeyi yıkmanız gerekir, bu da bazı çocuklar (veya ebeveynler için zor olabilir) !).

Lego boost i̇nceleme
Lego Boost, Lego Boost Hakkında

Çocuklar Boost bileşenleri ile çalışmaya alıştıklarında, Creative Canvas özelliğini deneyebilirler. Kendi Lego robotlarınızı icat edebileceğiniz iki temel model oluşturmak için temel talimatlar verir. Biri, hayvanlar veya diğer canlılar inşa etmek için bir yürüyüş üssüdür; Diğeri ise araç yaratmanızı sağlayan bir sürüş üssü.

İnşaat Destek Botları

Uygulamayı açtığınızda, baba için bir sürpriz düzenlemek için Boost robotlarını kullanan iki çocuklu bir ailenin bulunduğu sevimli bir film görüyorsunuz. Sonra arayüze gidin; önce Move Hub’a pil eklemeniz, ardından (Bluetooth ile) uygulamaya bağlamanız istenir. Ana ekran, beş ana projeyi ve yeni başlayan bir projeyi, sizi Boost konseptine tanıtan, kolayca inşa edilen küçük bir aracı resmediyor.

Lego Boost Yaratıcı Araç Kutusu

Bir projenin resmini tıkladığınızda, onu oluşturmak için adım adım açıklamalı bir kılavuzdan geçersiniz. İhtiyacınız olan her parçayı gittikçe ve birbirine nasıl uyacak şekilde gösterilir. Anlaşılır ve takip edilmesi kolaydır. Ancak robot parçalarının ne yaptığını ya da nasıl yaptığını göstermiyor. Lego kitlerinde her zamanki gibi metin veya sesli talimat yok, sadece görsel. Kelimelere ihtiyacınız yok – hemen hemen herkes uygulamanın yönergelerini takip edebilmelidir, ki bu iyi bir şeydir – ancak kaçırılmış bir öğrenme fırsatı gibi geliyor. Ayrıca, Sony Koov’un uygulamasının sunduğu etkileşimi de kaçırdım, burada görüntüleri döndürmek ve farklı açılardan bakmak için sürükleyebilirsiniz ve birbirine uyan parçaların animasyonları gösterilir. Legos olarak, parçalar sağlam ve iyi inşa edilmiş ve kolayca birbirine uyuyorlar.

Lego boost i̇nceleme
Lego Boost, Lego Boost Hakkında

Başlangıç ​​projesini yaptıktan sonra, Kedi Frankie ile başa çıktım. Odaklanmayı gerektiren karmaşık bir proje; Açık talimatlara rağmen birkaç hata yaptım ve düzeltmek için biraz tersine çevirmek zorunda kaldım.

Bir yanıt yazın