Ender 3 pro ürün i̇nceleme

Ender 3 Pro Ürün İnceleme; Bu makalede, çok para harcamak zorunda kalmadan, hemen sipariş verebileceğiniz bütçe dostu (300 $ altı) ve en iyi 3D yazıcılardan biri olan Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı’ya ayrıntılı bir göz atalım.

7 yaş ve üzerinden çocukların çok rahat kullanabileceği bu 3D yazıcı son derece kolay montaj ve kullanım imkanı sunuyor. Modern 3D yazıcılar, özel sanat oluşturma, tıbbi ve mimari projelere yardımcı olma ve gelişmiş ürünler oluşturma gibi birçok şeyi yapabilir.

Bununla birlikte, aynı zamanda çocukların ve yetişkinlerin evde kendi oyuncaklarını ve nesnelerini oluşturmalarına yardımcı olma amacına da hizmet ederler. Örneğin, ev tabanlı zanaatkârlar için 3D yazıcıları takı, zanaatkâr bardaklar ve gözlükler ve çocuklar için oyuncaklar oluşturmak için kullanmak artık yaygındır.

3D Yazıcı Nedir ve Nasıl Çalışır?

3B yazdırma, bir fotoğraf veya görüntü katmanını 3B nesneye dönüştürmenize yardımcı olur. 2B görüntünüz ne kadar çok katmana sahipse, 3B nesneniz o kadar karmaşık olur. Binlerce katmana sahip karmaşık nesneler oluşturabilen yazıcılar var. “Katman”, Photoshop veya CorelDraw gibi bir görüntü düzenleme aracı kullandıysanız aşina olabileceğiniz bir kavramdır. Bilgisayarınızda oluşturduğunuz 2B tasarımlar 3B yazıcı kullanılarak gerçek nesnelere yazdırılabilir. Çocuklarınıza ne kadar bilim ve tasarım öğretebileceğinizi ve onlara ebeveyn olarak ne kadar havalı görüneceğinizi hayal edin!

Ender 3 pro 3d yazıcı i̇nceleme
Ender 3 Pro 3D Yazıcı İnceleme

Bunu sevdiğiniz bir yetişkin için satın alsanız bile, 3D yazıcıları için pratik kullanımlar bulacaklar. Mücevher, ev eşyaları ya da ihtiyaç duydukları her şeyi yaratmayı düşünün. Ancak 3D yazıcının nesneleri yazdırması için makaralarda satılan filament satın almanız gerekir. Birçok renkte mevcutturlar ve bu filamandan 3D yazıcı tarafından gerçek nesneler oluşturulur. Bu makalede, Comgrow Creality Ender 3’ü inceleyeceğiz. Comgrow Creality Ender 3 satın alırken, nesneleri yazdırmak için gerekli filamanı satın almanız gerekebilir.

Bugün en popüler 3D yazıcılardan biri Comgrow Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı. Comgrow Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı, yazıcınıza çok yönlü koruma sağlayan çıkarılabilir bir yapı yüzeyi plakasıyla birlikte gelir. Bu yazıcı ayrıca sıcaklığın yapı yüzeyi boyunca her zaman tutarlı olmasını sağlar. Bu yazıcının en etkileyici özelliği, model soğuduğunda yazdırılan nesneyi kolayca kaldırabilmenizdir.

Birçok 3D yazıcı kullanıcısı, elektrik kesintisi nedeniyle projelerinin başarısız olduğundan şikayet ediyor. Güvenli bir güç kaynağı özelliği sayesinde, birden fazla elektrik kesintisi durumunda bile yazıcınız nesneye herhangi bir sorun yaşamadan yazdırmaya ve oluşturmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Başlangıçta yazıcıyı kurmak biraz zor olabilir. Bununla birlikte, rakipler tarafından satılan diğer yazıcılar daha karmaşık olma eğilimindedir ve Comgrow Creality Ender 3 Pro 3D Yazıcı ile elde ettiğiniz uzman müşteri hizmetlerini alamayabilirsiniz. Bu yazıcının maliyeti 300 $ ‘dan az olduğundan, daha gelişmiş bir şey satın almaya karar vermeden önce yapmak büyük bir yatırımdır. Aslında, Comgrow Creality Ender 3 Pro tüm müşteri beklentilerini ve temel STEM ve bilim projelerini karşıladığı için daha gelişmiş bir yazıcıya ihtiyacınız olmayabilir.

Ender 3 pro 3d yazıcı
Ender 3 Pro 3D Yazıcı

Baskı kalitesi de olağanüstü ve her zaman ender3 altdizimi konusunda yardım alabilirsiniz. Bu topluluk, diğer kullanıcılardan uzman tavsiyesi alabileceğiniz yerdir. Ancak, yazdırma sırasında veya aygıtı ayarlarken karşılaşabileceğiniz sorunları ele almak için şirketin teknik destek ekibini de arayabilirsiniz. Anlamak için manuel kompleksi bulursanız, her zaman YouTube videosunu izleyebilir ve ayarlayabilirsiniz. Kurulum işlemi sırasında acele etmediğinizden emin olun. Bu sadece bir yazıcıyı monte etmekle kalmaz, aynı zamanda onu oluşturmakla da ilgilidir, bu da yazıcıyı istediğiniz gibi çalıştırmak ve çalıştırmak için biraz zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir.

3D yazıcı şık görünüyor ve siyah renklidir. 17.64 kilo ağırlığında ve kurulduktan sonra hareket etmek için biraz çaba gerektirebilir. Alüminyum malzeme, 3D yazıcının dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar. En önemlisi, yazıcının sıcak yatağı sadece beş dakika içinde 110 santigrat dereceye ulaşır. DIY projelerinizle mahalleyi uyandırmaktan endişe ediyorsanız, üzülmeyin. yazıcıda sessiz bir şekilde hareket edebilmeniz için POM tekerlekleri olan bir V yuvası bulunur.

Ender 3 pro 3d yazıcı
Ender 3 Pro 3D Yazıcı

Dedikleri gibi, zihinsel sağlık için bir hobi geliştirmekten daha önemli bir şey yoktur. Nesneleri tasarlamak ve bunları gerçek hayatta oluşturmak, ister çocuk ister yetişkin olun, iyileştirici bir deneyim olduğunu kanıtlayabilir ve bu yazıcı, aynı anda bir nesneyi iyileştirmeye ve öğrenmeye doğru yürümenize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın