Sanal gerçeklik " vr " atölyesi

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Maliyet; Atölyesi projelerinizde ihtiyaç olabilecek mobilya ve diğer donatım malzemeleri için bizlere ulaşabilirsiniz. İz Atölye mimari ekibince alanlarınıza ” sınıf veya atölye ” özel proje hazırlanır. 3d modelleme çalışmalarının ardından size özel maliyet tablosu oluşturulur. Ürünlerin teknik şartname ve detayları proje onayıyla birlikte sizlerle paylaşılır. Projedeki mobilyalar için yaklaşık sevk montaj süresi 5-6 hafta içerisinde tamamlanır. Sadece donatım ekipmanları için ise bu süre en çok 1-2 haftadır. Kurumlar arası ihtiyaç olacak tüm yazışma ve evrak ihtiyaçlarında uzman proje ekibimiz sizlere proje bitimine kadar destek sağlar.

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Maliyet

Projenin ihtiyaçları doğrultusunda kısmı inşaat ve tadilat gerektiren durumlarda da maliyet çalışması yapılabilir. Bu çalışma için kurum tarafında alt yapı ve diğer ihtiyaçlar net bir şekilde İz Atölye mimari ekibine bildirilmesi gerekmektedir. Sonrasında elektrik, internet, temiz su, kirli su, duvar giydirme, boya, alçı, gergi tavan gibi kısmı inşaat faaliyeltlerine dair uzaman ekiplemizce maliyet tablosu oluşturulabilir.

 

İLETİŞİM DETAYLARI

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Maliyet; İngilizce “Virtual Reality” kalıbının kısaltması “VR” adıyla bilinen sanal gerçeklik; kişiye bilgisayar ortamında yaşanan olayların günlük hayatta, olayın adeta içindeymiş gibi yaşaması imkânını sağlayan ortamdır. Sanal gerçeklik tamamen bilgisayar ile oluşturulmuş sanal bir ortamda deneyim sağlanmasıdır. Birey kullanılan donanım vasıtasıyla kendini üç boyutlu bir ortamın içinde bulur. Kısaca sanal gerçeklik; bilgisayar tarafından taklit edilerek oluşturulan ortamlara denir.

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Nedir?

Sanal Gerçeklik, günümüzde çokça karşılaştığımız ve gelecekte çok daha fazla karşılaşacağımız bir kavram. İngilizce “Virtual Reality” kalıbının kısaltması “VR” adıyla bilinen sanal gerçeklik; kişiye bilgisayar ortamında yaşanan olayların günlük hayatta, olayın adeta içindeymiş gibi yaşaması imkânını sağlayan ortamdır. Sanal gerçeklik tamamen bilgisayar ile oluşturulmuş sanal bir ortamda deneyim sağlanmasıdır. Birey kullanılan donanım vasıtasıyla kendini üç boyutlu bir ortamın içinde bulur. Kısaca sanal gerçeklik; bilgisayar tarafından taklit edilerek oluşturulan ortamlara denir.

 

Sanal gerçeklik " vr " atölyesi

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Önemi ve Faydası?

Eğitim – öğretim faaliyetlerinde teknoloji kullanımıyla birlikte sanal gerçeklik de yerini almaya başlamıştır. Bireyi destekleme, yaratıcılığı ön plana çıkarma, çok boyutlu düşünme, deneyimi arttırma, öğrenmeyi kolaylaştırma gibi daha birçok fayda sağlamaktadır. Eğitimde bir süredir kullanılan sanal gerçeklikle öğrenciler konuları daha kolay ve etkili olarak öğrenmektedirler. “Deneyimlemek” bu noktada öğrenmeyi daha kolay ve etkili kılmaktadır. Ancak kullanılan araçlar özel şirketler tarafından üretilmiş olan içeriklerdir. Eğitimciler ve ebeveynler sanal gerçeklik ile ilgili materyal hazırlamak istediklerinde ise, imkânlar ya yetersiz kalmakta ya da hazırlama süreci yorucu olmaktadır.

 

Sanal gerçekliğin eğitimde kullanımıyla öğrenciyi teknoloji tüketmekten bir öteye, üretmeye taşıyacaktır! Yeni bir web araç olacak olan öğrenciler senaryolarını hazırlayabilecek ve hazırladıkları senaryoları sanal ortam altında kodlayarak kayıt altına alabileceklerdir. VR gözlüğü vasıtası ile de içeriklerini deneyimleme imkânını bulabileceklerdir.

 

Alanında yepyeni bir uygulama aracı olacak olan 360 derece görseller, içerikler ve oyunlar oluşturulabilecektir. Derslerin kazanımlarına uygun senaryolar hazırlanabilecek, VR gözlükleriyle de deneyimlenerek eğitimde etkin bir şekilde kullanılabilecektir.

 

Öğrencileri sanal gerçekliğin yenilikçi görsel ortamı aracılığıyla, müfredatı tamamen yeni bir düzeyde oluşturabilecekleri, üretebilecekleri ve içeriklerle bağlantı kurabilecekleri bir dünyaya çekerek geleneksel öğretim yöntemlerini tamamlayacaktır.

Sanal gerçeklik " vr " atölyesi

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi Kazanımlar

 • Öğrencilerin yaratıcılığını ve hayal gücünü destekler.
 • Gerçekçi bir deneyim için yenilikçi öğretim teknolojileri kullanmalarına fırsat tanır.
 • Dijital okuryazarlık becerilerini, görsel öğrenme ve bilişimsel düşünmeyi geliştirir.
 • İşbirliğini tetikler ve takım çalışması becerilerini kazandırır.

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesinde Ne Yapılabilir?

Öğrenmenin test puanlarıyla motive edilemediği bir gelecek öngörüyoruz. Deneyimlemenin büyük gücüne inanıyoruz. Çocukların yeniyi denemelerine ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmelerine fırsat tanımaya çalışıyoruz.

 

 • İçerisinde Neler Var?
 • 3D modeller oluşturmak için yapı taşları,
 • 3D içeriği VR olarak görüntüleme,
 • VR Çocuk galerisine erişim,
 • Harici medya dosyalarını içe aktarma,
 • Sınırlı sayıda mevcut alan,
 • Alan içindeki sahneler,
 • Ödev kontrol,
 • Blockly ile kodlama,
 • 3D objeler kütüphanesine erişim,
 • Galeriden alan kopyalayıp ve düzenleme,
 • Alanların arşivlenmesi,
 • JavaScript ve TypeScript ile kodlama,
 • Fizik özelliklerini etkinleştirme.

 

Sanal Gerçeklik ” VR ” Atölyesi ve Dijital Çağ Atölyesi

Bilişim ve teknoloji atölye içerikleri tasarlayan, üreten ve uygulayan bir sosyal girişimdir. Yeni nesil üretim atölyesidir! Dijital Çağ Atölyesi’nin etkinlik başlıklarından birisi de Sanal Gerçeklik’tir. Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce çocuğun hayallerine dokunan atölye, Türkiye’de de projeleriyle adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. Eğer siz de Dijital Çağ Atölyesi’nin Sanal Gerçeklik başlığı ile ilgileniyorsanız lütfen sizin için uygun olan ön kayıt sayfasını eksiksiz doldurunuz. Kurumumuz tarafınıza geri dönüş sağlayacaktır.

 

Eğitim Alanında Sanal Gerçeklik ( VR ) Uygulamaları; Sanal Gerçeklik, teknolojide büyüyen bir trend ve birçok endüstrinin operasyonlarını eğitme, eğitme ve düzenleme şeklini değiştiriyor. İnsanlar VR’nin sadece oyun endüstrisinde uygulanması gerektiğine değil, daha fazla uygulamada uygulanabileceğine ve örneğin hayati eğitim alanı gibi hayatımızda çok daha olumlu bir etkiye sahip olduğuna inanıyor. Bu makalede, uzay keşfi, tarih, okul eğitimi, tıp, dil öğrenimi vb. konuları kapsayan eğitimle ilgili en iyi 7 sanal gerçeklik uygulamasını seçtik.

Bir yanıt yazın