Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

Eğitim Alanında Sanal Gerçeklik ( VR ) Uygulamaları; Sanal Gerçeklik, teknolojide büyüyen bir trend ve birçok endüstrinin operasyonlarını eğitme, eğitme ve düzenleme şeklini değiştiriyor. İnsanlar VR’nin sadece oyun endüstrisinde uygulanması gerektiğine değil, daha fazla uygulamada uygulanabileceğine ve örneğin hayati eğitim alanı gibi hayatımızda çok daha olumlu bir etkiye sahip olduğuna inanıyor. Bu makalede, uzay keşfi, tarih, okul eğitimi, tıp, dil öğrenimi vb. konuları kapsayan eğitimle ilgili en iyi 7 sanal gerçeklik uygulamasını seçtik.

 

Sanal-gerceklik-atolyesi

Sanal-Gerceklik-Atolyesi

1.InMind VR 2 (Cardboard)

InMind 2, biraz karar verme stratejisine ve insan beyninin sinirbilimine sahip bir aksiyon/arcade VR oyunudur.
John adında bir gencin yetişkin olma sürecinde yer alacak ve dikkatle yeniden yaratılan insan beyninin olağandışı mikro dünyasında heyecan verici bir yolculuk yaşarken John’un gelecekteki benliğini şekillendirmeye yardımcı olacaksınız. Unutmayın ki bu dünyada küçük bir molekül bile bir insanın kaderini değiştirebilir!

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

 

2.Titans of Space

Titans of Space®, sanal gerçeklikte gezegenlerimizin ve birkaç yıldızın rehberli kısa bir turudur. “Uzayın Titanları” sayesinde öğrenciler, bulunduğumuz galaksiyi sanal gerçeklik perspektifinden görebilecekler. Müzik ve mükemmel görsel efekt ile öğrencilerin gizemli güneş sistemini daha üç boyutlu olarak anlamalarını sağlayacak. Gerçeküstü bir deneyim elde etmek için gezegenler gerçek boyutunun milyonda birine indirilecek. Örneğin, dünya küçük bir ev veya 12.7 metre genişliğinde bir hologram gibi görünüyor. Uzay devleri kendi kendini düzenler ve çeşitli seçeneklerle donatılmıştır, böylece devriyelerinizi öğrenciler için tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Oculus Rift, HTC Vive ve Monitor gibi VR cihazlarıyla kullanılabilir.

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

 

3.Anatomyou

Anatomyou VR, insan vücudunun sanal olarak sürükleyici 3D navigasyonu yoluyla insan anatomisini öğrenmek için mükemmel bir sürükleyici uygulamadır. Uygulama, bir mobil cihazda sanal, sürükleyici 3D navigasyon kullanarak, insan vücudunun çeşitli sistemlerinin anatomik yapılarını minimal invaziv prosedürlerde inceliyor. Bu uygulama tıp alanındaki sağlık bilimleri öğrencilerine yönelik olsa da, öğrencilere insan anatomisi bilgilerini öğretmek için de kullanılabilir. Bunlar aşağıdaki sistemleri içerir: burun, boğaz, gastrointestinal, dolaşım (arterlere, damarlara, lenflere bölünmüş) ve dişi üreme.

 

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

 

4.VR Lessons by ThingLink

ThingLink tarafından tasarlanan sanal gerçeklik kursları, sanat, dil ve bilim gibi çok çeşitli konuları kapsayan etkileşimli bir kurs olan ilkokul öğrencilerine odaklanır. Bu uygulama, öğrencilerin dünyayı dolaşmasına ve onlara her ekosistemin temellerini öğretmesine olanak tanır. VR kursları iPad veya iPhone üzerinden izlenebilir, ancak daha iyi ve eksiksiz bir sanal deneyim için VR gözlüklerini donatmak çok daha iyi olur.

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

 

5.KingTut VR

Tarih hakkında bilgi edinmenin, konuya tamamen dalmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Önemli bir olayın gerçekleştiği anı yaşamak, bir ders kitabındaki herhangi bir sayıda resim veya bölümden daha değerlidir. Ne yazık ki, dünya tarihini ilk elden öğrenmek için tarihi yerlere seyahat edecek kadar şanslı olan çok az insan var. Örneğin, Tutankhamun’un Ölüm Maskesini görmek için Kahire, Mısır’a seyahat etmeli ve Mısır Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. KingTut VR, Sanal Gerçeklikte cep telefonunuzda Kral Tutankhamun’un Mezarı’nı deneyimlemenizi sağlar. Kendi evinizin rahatlığında, hayranlık uyandıran hiyeroglifleri ve Tutankhamun’un Ölüm Maskesini yakından görün. 360 derecelik tam sanal ortam, Firavunların laneti hakkında endişelenmenize gerek kalmadan bu etkileyici tarihi eserler hakkında kişisel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

The golden sarcophagus of King Tutankhamun in his burial chamber is seen in the Valley of the Kings, in Luxor, Egypt, November 28, 2015. Chances are high that the tomb of Ancient Egypt’s boy-king Tutankhamun has passages to a hidden chamber, which may be the last resting place of Queen Nefertiti, and new evidence from the site will go to Japan for analysis, experts said on Saturday. REUTERS/Mohamed Abd El Ghany TPX IMAGES OF THE DAY

 

6.Learn Languages VR

Dil Öğrenin VR, dil öğrenimi için bir VR uygulamasıdır. Bir dili öğrenmenin en iyi yolunun bu bölgeye entegre olmak olduğuna şüphe yok, ancak mevcut öğretim koşulları, her sınıfın yabancı öğretmenlere sahip olduğunu ve her öğrencinin anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurma şansına sahip olmadığını garanti etmemektedir. Learn Languages ​​VR, 28 dil dahil olmak üzere gerçek hayattan bir diyalog sağlar, öğrenciler tamamen kendi başlarına seçebilirler. Nisan 2017 itibariyle, küresel indirme 500 milyondan fazla kez olmuştur!

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

 

7.Unimersiv

Unimersiv, Sanal Gerçeklikten öğrenilecek en büyük platformdur. Uygulamayı indirerek tarih, uzay veya insan anatomisi hakkında bilgi edinmenizi sağlayacak birden fazla deneyime erişebileceksiniz. Öğrenme uygulaması, yeni şeyler öğrenmeyi yeniden eğlenceli hale getiriyor ve her yaştan öğrencinin sanal gerçeklik aracılığıyla her şeyi daha hızlı öğrenmesine yardımcı oluyor.

Eğitim alanında sanal gerçeklik ( vr ) uygulamaları

Bir yanıt yazın